![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2019/01/ingason-thess-02.jpg)
Λίγο πριν τις 18:00, έφτασε στο αεροδρόμιο Μακεδονία ο Σβέριρ Ίγκασον, ο οποίος τις επόμενες ώρες θα περάσει ιατρικά και θα υπογράψει στον Δικέφαλο!
Ο Ιβάν Σαββίδης έχει έρθει ήδη σε συμφωνία με την ομάδα του Ροστόφ και ο Ισλανδός κεντρικός αμυντικός θα είναι το κερασάκι στην τούρτα αυτής της μεταγραφικής περιόδου! Τον παίκτη συνόδευαν η σύζυγός του και ο μάνατζέρ του.
Με την οριστικοποίηση της συμφωνίας, ο Ίνγκασον θα αποτελέσει την ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία του ΠΑΟΚ, ενώ η Ροστόφ κράτησε το 25% των δικαιωμάτων του παίκτη, ενδεικτικό του πόσο τον πιστεύει!
Δείτε το video της άφιξης του Ίνγκασον (πηγή video: inpaok.com)
![](moz-extension://4a8084df-b754-4252-938f-78f60ad2c495/data/download-white.png)
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)